Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Dzień Dziecka

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w naszej szkole organizowane są  konkursy  i zabawy oraz dostaje się  kilogramy słodyczy.

W Mąkoszycach Dzień Dziecka  dla najmłodszych rozpoczął się od warsztatów pszczelarskich, starsze klasy spędziły czas w swoich salach, jedni oglądali filmy, inni układali puzzle lub grali w gry planszowe. 

Punktualnie o godzinie 9.00 społeczność szkolna spotkała się na boisku szkolnym, gdzie przygotowano liczne konkursy i zabawy. 

Pierwszą atrakcją był pokaz przygotowany przez straż pożarną, podczas którego uczniowie zapoznali się ze sprzętem używanym przez strażaków w ich codziennej pracy.  W dalszej części szkolnej najmłodsi uczniowie brali udział w zawodach sportowych prowadzonych przez przedstawicieli straży pożarnej, uczniowie klas IV - VI rozpoczęli klasowy turniej piłki nożnej. Turniej ten wygrała klasa IV. Najstarsi uczniowie w tym czasie brali udział w grze terenowej przygotowanej przez ich nauczycielki.

Przez cały dzień dzieci mogły częstować się popkornem, watą cukrową oraz lodami. W przygotowanie poczęstunku na tę uroczystość włączyli się jak zwykle rodzice naszych uczniów. 


Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym. Zapraszamy do naszej Galerii.

Galeria zdjęć z Dnia Dziecka

powrót