Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Spotkanie z żołnierzami

16 maja naszą szkołę odwiedzili żołnierze z 1 Pułku Saperów im. T. Kościuszki w Brzegu. W czasie pobytu w placówce w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa spotkali się z uczniami klas VIII.

Żołnierze opowiadali o swojej pracy i o możliwościach, jakie daje wybór tej ścieżki zawodowej oraz przeprowadzili pokaz sprzętu wojskowego. Największym zainteresowaniem uczniów cieszył się kombinezon przeciwwybuchowy, lekkie roboty rozpoznawcze, wykrywacz detekcyjny i oczywiście broń. Uczestnicy spotkania mogli aktywnie uczestniczyli w pokazach.

Galeria zdjęć ze spotkania

Powrót