Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

KONKURS „500. ROCZNICA URODZIN 
KSIĘCIA JERZEGO II PIASTA”

10 marca 2023r. zapadły pierwsze rozstrzygnięcia w  konkursie literacko-plastycznym dla dzieci i młodzieży z okazji 500. rocznicy urodzin księcia Jerzego II Piasta zorganizowanym przez Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Celem konkursowych zmagań było przede wszystkim zainspirowanie młodych twórców do pogłębienia wiedzy na temat życia i działalności tego wybitnego brzeskiego władcy, a także możliwość zaprezentowania talentów plastycznych i literackich dzieci.  
W konkursie wzięła udział rekordowa liczba uczestników,  napłynęło  ponad 200 prac plastycznych i 74 prace literackie.  Jury w czterech kategoriach wiekowych wyłoniło nagrodzonych i wyróżnionych, którzy zaproszeni zostaną na uroczystą  galę w dniu 16 czerwca 2023 roku, podczas której wręczone zostaną nagrody i dyplomy. 
W konkursie plastycznym naszą szkołę reprezentowały uczennice: 
Alicja Michalska (kl. II), Zuzanna Gawroniuk (kl. V), Maja Rutkowska (kl. VIII b) oraz Julia Radomska (absolwentka).  

            Miło nam poinformować, że przygotowana przez Alę Michalską praca została dostrzeżona i wyróżniona przez komisję konkursową.
Uroczyste  podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród i dyplomów odbędzie się na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu w dniu 16 czerwca 2023r.
   Wielkie brawa i gratulacje dla naszych młodych twórców.    

POWRÓT