Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Mąkoszyce górą!

Publiczna Szkoła Podstawowa w Mąkoszycach najlepsza w województwie w grach zespołowych szkół wiejskich

         Bardzo dużym sukcesem zakończył się sportowy rok szkolny w grach zespołowych  szkół wiejskich. Uczniowie szkoły w Mąkoszycach zajęli I miejsce w punktacji generalnej szkół wiejskich i miast do 5 tysięcy mieszkańców w ramach igrzysk LZS.             

Drużyny naszej szkoły wystąpiły w pięciu  finałach wojewódzkich. Miejsce IV zajęli chłopcy w mini koszykówce oraz w piłce ręcznej. Na podium  natomiast  stanęli chłopcy w mini piłce ręcznej, zdobywając brązowy medal oraz dziewczęta w piłce ręcznej.             

Największym sukcesem sportowym naszej szkoły okazał się występ dziewcząt z rocznika 2008/2009, które zdobyły  wicemistrzostwo województwa w piłce siatkowej. Dzięki tym osiągnięciom nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej szkół wiejskich w grach zespołowych.

Nasi medalowi reprezentanci:

- dziewczęta: Natalia Mazur, Karina Gawroniuk, Julia Godecka, Maja Rutkowska, Milena Rzońca, Ksymena Bajak, Blanka Kłembicka, Róża Ruchniak, Julia Czupryk, Zofia Szewczyk, Edyta Szeląg, Kinga Budzańska, Matylda Orłowska, Milena Madaj

- chłopcy: Maciej Łużyński, Rafał Tkacz, Gabriel Kleinszmidt, Adam Kostusik, Kamil Gawlas, Marcin Skwarek, Kacper Ziółkowski, Mateusz Jandrysiewicz, Michał Grodzki, Wiktor Ruchniak, Franciszek Górawski.

                                                                                               trener zawodników: Jan Bar

 

POWRÓT