Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Brawo młodzi sportowcy!

Drugie półrocze roku szkolnego 2022/2023 obfitowało w sportowe imprezy, podczas których  nasi uczniowie odnieśli duże sukcesy. 

Piłka siatkowa:

            Nasze zespoły dziewcząt i chłopców bezproblemowo wygrały zawody gminne w siatkówce i awansowały do zawodów powiatowych. Tam dziewczęta kontynuowały zwycięską passę, wygrywając Mistrzostwa Powiatu w Łosiowie, natomiast chłopcy po zaciętym pojedynku ulegli drużynie z PSP nr 6 w Brzegu i zajęli II miejsce. Następnym etapem zmagań siatkarek i siatkarzy były półfinały wojewódzkie szkół wiejskich. Tam dziewczęta zajęły II miejsce i awansowały do finałów wojewódzkich. Reprezentacja chłopców zajęła również bardzo dobre III miejsce. Dużym sukcesem dziewcząt zakończył się również turniej półfinałowy SZS. Drużyna naszych siatkarek zajęła II miejsce, wygrywając z PSP nr 3 w Namysłowie, a ulegając PSP nr 1w Niemodlinie.


Szkołę reprezentowali: 
- chłopcy:
Adrian Fediów, Marcel Bednarz, Szymon Piotrowski, Kacper Feruś,
Filip Skrzypnik, Julian Ochocki, Franciszek Kalinowski,
- dziewczęta: Natalia Mazur, Karina Gawroniuk, Julia Godecka, Maja Rutkowska, Milena Rzońca, Ksymena Bajak, Blanka Kłembicka, Zofia Szewczyk, Róża Ruchniak, Julia Czupryk, Milena Madaj

            Dziewczęta z klas V-VI również uczestniczyły w rozgrywkach szkół wiejskich,
w czasie których zajęły III miejsce w półfinale wojewódzkim mini piłki siatkowej rozegranym w Zimnicach Wielkich.

Szkołę reprezentowały: Łucja Krzywa,  Hanna Matuszczyk, Julia Piotrowska, Nadia Kłembicka, Zuzanna Borbulak, Alicja Krupa, Maja Działak, Anna Skwarek, Sonia Bajak.

Piłka ręczna:
Dyscypliną, w której od lat odnosimy sukcesy, jest piłka ręczna. Nie inaczej było i w tym roku szkolnym. Chłopcy z klas VII – VIII w rozegranym w naszej hali turnieju piłki ręcznej zajęli II miejsce, awansując do finału wojewódzkiego szkół wiejskich. Jeszcze większy sukces osiągnęli chłopcy z rocznika klas 2011-2012, którzy podczas turnieju ​w Świerczowie byli bezkonkurencyjni i stanęli na najwyższym stopniu podium, zajmując I miejsce premiowane awansem do finału wojewódzkiego.

Szkołę reprezentowali: 
- chłopcy -  rocznik 2008/2009: Adrian Fediów, Marcel Bednarz, Michał Górnicki, Bartosz Gawlas, Szymon Piotrowski, Kacper Feruś, Filip Skrzypnik, Julian Ochocki, Franciszek Kalinowski 
- chłopcy -  rocznik 2010/2011: Maciej Łużyński, Rafał Tkacz, Gabriel Kleinschmidt, Adam Kostusik, Kamil Gawlas, Marcin Skwarek, Kacper Ziółkowski, Mateusz Jandrysiewicz, Michał Grodzki, Wiktor Ruchniak, Franciszek Górawski.

Piłka koszykowa:              
W koszykówce dobrą passę naszych drużyn kontynuowali chłopcy z rocznika klas V-VI. W rozegranych w Zagwiździu eliminacjach półfinałów wojewódzkich szkół wiejskich, zajęli I miejsce, uzyskując w ten sposób kwalifikację do finałów w mini koszykówce. To był już piąty awans w grach zespołowych naszych uczennic i uczniów. 

Szkołę reprezentowali: Maciej Łużyński, Rafał Tkacz, Gabriel Kleinszmidt, Adam Kostusik, Kamil Gawlas, Marcin Skwarek, Kacper Ziółkowski, Mateusz Jandrysiewicz, Michał Grodzki, Wiktor Ruchniak, Franciszek Górawski, Bartłomiej Ożeg. 
Wszystkim młodym sportowcom dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i zaangażowanie w czasie rywalizacji sportowej.                                                                                           trener zawodników: Jan Bar

POWRÓT