Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Wyjazd klas I - III w ramach projektu "Poznaj Polskę"

Uczniowie klas I -III i ich wychowawcy 16 maja uczestniczyli w wycieczce szkolnej dofinansowanej z programu MEiN „Poznaj Polskę”. W ramach wycieczki edukacyjnej odkrywali oni bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturalne naszego regionu – województwa opolskiego.

Planując wycieczkę, spośród 760 miejsc na mapie Polski w ramach 4 obszarów edukacyjnych wybraliśmy dwie ścieżki: Śladami kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Kulturę i dziedzictwo narodowe. Rankiem udaliśmy się luksusowym autokarem do zamku w Mosznej, gdzie oglądaliśmy komnaty i podziwialiśmy ich piękno, a następnie odwiedziliśmy miejsce uwięzienia – celę, w której mieszkał przez ponad rok kardynał Wyszyński w zakonie franciszkanów w Prudniku Śląskim. W ramach wycieczki odwiedziliśmy również Muzeum Ziemi Prudnickiej, w którym zwiedziliśmy wystawy dotyczące rozwoju tkactwa w regionie śląska opolskiego, obejrzeliśmy ciekawy film o jego historii oraz uczestniczyliśmy w warsztatach tkackich, w czasie których każdy uczestnik wycieczki mógł sobie utkać opaskę na rękę. Choć była to długa i wymagająca wiele cierpliwości praca, powstały piękne, kolorowe opaski, które zabraliśmy do domu. Wśród atrakcji wycieczki znalazł się również obiad w restauracji McDonald.

Było wesoło, ciekawie i bardzo przyjemnie, towarzyszyła nam piękna pogoda i dobry humor uczestników wycieczki.

Galeria zdjęć z wycieczki do Mosznej i Prudnika

Powrót