Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Wycieczka do Wadowic i Oświęcimia

W dniach 9-10 maja uczniowie klasy VII, VIIIa, VIIIb  mieli okazję uczestniczyć w dwudniowej wycieczce Wadowice- Oświęcim. Wycieczka była  zorganizowana w ramach dofinansowania z programu MEiN  „Poznaj Polskę”. Planując wycieczkę wybraliśmy dwie ścieżki: Śladami Polskiego Państwa Podziemnego  oraz Kulturę i Dziedzictwo Narodowe.

Pierwszy dzień zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, następnie udaliśmy się do Kopalni Soli w Bochni, gdzie znajduje się niesamowita trasa multimedialna i przejazd prawdziwą górniczą kolejką. Przeżyliśmy prawdziwą przygodę, 200 metrów pod ziemią. Kolejnym miejscem wycieczki było miasto Papieskie Wadowice, gdzie mogliśmy zwiedzić  dom rodzinny Jana Pawła II , zobaczyć miasto, Bazylikę Mniejszą oraz słynną cukiernię, gdzie można zjeść "papieskie kremówki". Potem udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, do hotelu na obiadokolację i nocleg. Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy od pysznego śniadania w hotelu. Następnie udaliśmy  się na „ogromną lekcję historii” do Oświęcimia. Zwiedzaliśmy Państwowe Muzeum Oświęcim - Brzezinka (obiekt światowego dziedzictwa UNESCO). Następnie Muzeum Pamięci Ziemi Oświęcimskiej.

Wycieczka była bardzo udana, uczniowie pogłębili wiedzę historyczną, a ponadto mieli okazję do wspólnej integracji

Galeria zdjęć z wycieczki do Wadowic i Oświęcimia

Powrót