Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Konkurs kaligraficzny

19 maja 2023r. w naszej szkole dla uczniów klas 2– 3 odbył się Konkurs Kaligraficzny. Do konkursu, którego celem było rozbudzanie umiejętności kształtnego i pięknego pisma oraz rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego zgłosiło się 17 uczniów. Jury: Katarzyna Adamczyk – organizator oraz p. Grażyna Sowa oceniając prace, brały pod uwagę: kształt i proporcje liter, prawidłowość połączeń, czytelność pisma, poprawność ortograficzną i ogólne wrażenie estetyczne.
Uczestnicy niezwykle starannie, a wręcz po mistrzowsku przepisywali konkursowy tekst, którym był wiersz Jana Brzechwy. Wybór mistrzowskiej pracy był niezwykle trudny ponieważ wszystkie dzieci biorące udział bardzo się starały aby to ich praca została zauważona i wyróżniona. Ostatecznie tytuł  Mistrza Kaligrafii otrzymali następujący uczniowie:
Alicja Michalska kl.2
Kacper Rokicki kl.2
Zuzanna Dutkiewicz kl.2
Julia Krocz kl.2
Emilia Nagaj kl.3
Hanna Łużyńska kl.3
Filip Woźniak kl.3

Galeria zdjęć z konkursu kaligraficznego

Powrót