Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

3 maja 2023

232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Apel  z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. 
   W tym roku jednak miał niecodzienną formę. Cała szkoła wzięła udział w lekcji historii wzbogaconej prezentacją multimedialną przedstawiającą najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja.
   Całość przygotował p. Janusz Przepiórka. Po obejrzeniu prezentacji uczniowie wzięli udział w krótkim quizie sprawdzającym co zapamiętali. Taka forma uczczenia rocznicy okazała się trafiona, gdyż uczniowie dużo zapamiętali: m.in. datę konstytucji, jej inicjatorów oraz okoliczności powstania.

Sample Headline

pOWRÓT