Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Dzień Świadomości Autyzmu

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

W naszej szkole również zorganizowano takie obchody. Podczas apelu uczniowie obejrzeli filmiki wyjaśniające czym jest autyzm. Wszyscy włączyli się również do akcji ubierając się na niebiesko. Na korytarzu pojawiła się również gazetka ścienna przedstawiająca sylwetki sławnych postaci u których zdiagnozowano spektrum autyzmu.

Powrót