Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.W ty m dniu nasi najmłodsi uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Ich nauczyciele z okazji Dnia Pluszowego Misia zorganizowali na hali sportowej gry i zabawy ruchowe, których głównym towarzyszem  były pluszowe misie. Po emocjonujących zabawach każdy uczeń tradycyjnie otrzymał „małe co nieco”, czyli słodki poczęstunek w postaci wafla z pysznym miodkiem.Ogłoszono również konkurs plastyczny „Mój miś”. Prace dzieci zostały ocenione i nagrodzone. Dzieci wykonały różnorodnymi technikami piękne prace  przedstawiające niedźwiadki. Pracami tymi udekorowano nasz szkolny korytarz.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Redagowała: mgr Katarzyna Adamczyk

Powrót