Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Śniadanie daje moc

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, dlatego w naszej szkole już od lat włączamy się w akcję „Śniadanie Daje Moc”. Ma ona na celu wyrabianie u dzieci nawyków zdrowego odżywiania się, z uwzględnieniem warzyw i owoców, które mają zastąpić niezdrowe słodycze.Organizując śniadanie, dajemy szansę dzieciom, aby mogły wspólnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Dzieciaki mają frajdę nie tylko z dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne, ale z tego, iż mogą same skomponować sobie własny zestaw śniadaniowy. Nasi najmłodsi uczniowie tworzyli kolorowe kanapki oraz przygotowywali pyszne szaszłyki i sałatki owocowe a także pożywne koktajle. Wspólne przygotowanie śniadania było okazją do wymiany wielu cennych uwag dotyczących zasad zdrowego żywienia, zaś degustacja była najprzyjemniejszą chwilą tego dnia. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt.

Redagowała: mgr Katarzyna Adamczyk

Powrót