Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Warsztaty ekologiczne w Zakładzie Gospodarowania Odpadami

27 października uczniowie klasy I oraz IV mieli możliwość wziąć udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Zakład Gospodarowania Odpadami Gać. Uczniowie wysłuchali wykładu dotyczącego gospodarowania i segregacji śmieci, obejrzeli film edukacyjny mówiący o prawidłowej segregacji oraz zwiedzili zakład, obserwując tym samym co się dzieje z odpadami z naszych domów. Na zakończenie pani prowadząca warsztaty zorganizowała dla uczniów quiz wiedzy oraz rozdała im materiały edukacyjne. Całość miała na celu wdrażanie umiejętności segregacji śmieci, podniesienie świadomości ekologicznej dzieci oraz uwrażliwienie na problemy związane z wytwarzaniem odpadów.


Redagowała: mgr Justyna Kaczmarek

Powrót