Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Wspominamy i pamiętamy

Jest taki dzień w roku...
Kiedy refleksja w serce się wkrada,
deszczowy zazwyczaj i zimny...
dzień...1-ego listopada.

To taki czas zadumy,
modlitwy nad zmarłych duszami.
Choć ICH już nie ma wśród nas...
kochamy nadal, więc pamiętamy…

22 października podczas godziny wychowawczej uczniowie kl. VIII b i VI pod opieką wychowawców, jak co roku udali się na pobliski cmentarz. Odwiedzili tam miejsca spoczynku swoich bliskich zmarłych. Spacer alejkami cmentarza był dla uczniów głębokim przeżyciem. Wprowadził ich w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o bliskich im osobach. Uczniowie pomodlili się przy rodzinnych grobach oraz zapalili symboliczne znicze. Podczas spaceru odwiedziliśmy również grób naszego byłego proboszcza śp. Antoniego Akińczy.


Redagowała: mgr Anna Sorokowska

powrót