Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Światowy Dzień Zwierząt - pomagamy potrzebującym psom i kotom

4 października w kalendarzu świąt nietypowych zarezerwowany jest dla Światowego Dnia Zwierząt. Po co takie święto? Obchody tego Dnia mają na celu uwrażliwić ludzi na potrzeby zwierząt oraz zmienić ich zachowanie w stosunku do nich. Potrzebne jest także uświadomienie, że zwierzęta to istoty żywe, które także mają swoje prawa.

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. W naszej szkole od wielu lat organizowana jest zbiórka karmy i koców dla bezdomnych czworonogów. Tak też było i w tym roku. Pani Emilka wspólnie z panią Asią ogłosiły z tej okazji akcję szkolnego wolontariatu pod hasłem: ,,Pełna miska dla schroniska”, która trwała od 03.10. do 21.10.2022r. W tym czasie wielu uczniów i rodziców zdecydowało się włączyć w to działanie, ofiarując jedzenie, koce i smycze dla psów i kotów. Po zakończeniu akcji dary zostały przewiezione do Przytuliska bezdomnych zwierząt w Rogalicach, którymi opiekuje się pani Maria Kołodziejek.

Wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy za zaangażowanie!Redagowała: mgr Emilia Michalska

 

Powrót