Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Święto szkoły

Już od kilku lat 19 października to niezwykle ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia świętowaliśmy trzy bardzo ważne wydarzenia z kalendarium uroczystości szkolnych, a mianowicie: Święto Patrona Szkoły Jana Pawła II, Dzień Edukacji Narodowej oraz pasowanie na uczniów.

Tradycyjnie już obchody tego dnia rozpoczynamy mszą świętą. Następnie - już w szkole – mogliśmy uczestniczyć w trzech wyjątkowych programach artystycznych przygotowanych przez mgr Joannę Lewicką, mgr Iwonę Kobielę oraz mgr Elżbietę Żymańczyk. Tym razem zamiast tradycyjnej akademii z okazji Dnia Patrona odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Uczniowie popisali się wyjątkową wiedzą.

Po tej emocjonującej części pani Dyrektor Krystyna Ślusarek złożyła życzenia z okazji Dnia Edukacji gronu pedagogicznemu i uczniom. Następnie zgromadzeni na sali goście mieli okazję obejrzeć  skecz  o codziennym życiu szkoły – oczywiście z przymrużeniem oka. Nie zabrakło także słów wdzięczności skierowanych do nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły za trud, poświęcenie i ogrom serca, które wkładają w naukę i wychowanie kolejnych pokoleń młodych ludzi.

W dalszej kolejności odbyło się wydarzenie, na które nasi najmłodsi uczniowie najbardziej czekali – pasowanie na ucznia. Ale zanim to nastąpiło, pierwszaki z wielką ochotą zaprezentowały umiejętności, jakie zdobyły po pierwszym miesiącu nauki. Potem już oficjalne pasowanie przez panią dyrektor i do pełnoprawnych uczniów trafiły wyczekiwane prezenty w postaci rożków.

 

Redagowała: mgr Iwona Kobiela


Dzień patrona szkoły

Dzień Edukacji Narodowej

Pasowanie na pierwszoklasistę

powrót