Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Pierwszy Dzień Jesieni

Pierwszy dzień jesieni, tej kalendarzowej, wypada zawsze 23 września i jest oficjalną datą końca lata. Nadejście jesieni w naszej szkole oznacza organizację wielu atrakcji dla uczniów i pracowników.

W tym roku na szkolnym korytarzu klasa VI z wychowawcą zorganizowała jesienną wystawę, w której znalazły się pachnące zioła i kolorowe wrzosy, orzechy włoskie i laskowe, kasztany, żołędzie, słoiki ze smacznymi przetworami z pomidorów, ogórków, jabłek i wiśni, kosz z jabłkami z pobliskiego sadu, dojrzałe, pomarańczowe dynie, czerwona papryka, a całość dopełniały pędy kukurydzy ze złotymi kolbami. Nie zabrakło także bulw ziemniaka i pachnącej pszenicy oraz gazetki polsko – angielskiej dotyczącej jesiennego słownictwa. Ponadto uczennice klasy VI i II z p. Emilką upiekły ciasteczka dyniowe, którymi częstowały wszystkich tego dnia. Nie zabrakło także pieczonego ziemniaka dla każdego, kto chciał posmakować tego pysznego warzywa.

23 września wychowawczynie klas I – III zorganizowały dla swoich podopiecznych grę terenową pt.:,, Szukamy oznak złotej polskiej jesieni", natomiast pozostałe klasy wykonały kompozycje jesienne i zaprezentowały je na forum szkoły. Klasa IV zrobiła sowy z sosnowych szyszek; klasa V bukiet z jesiennych kwiatów, ziół i liści, przyozdobionych miniaturowymi dyniami; klasa VI - ,,Kopciuszka wracającego z balu” – karocę z dyni ciągniętą przez dwie myszy wykonane z ziemniaków oraz ludziki - stangreta i Kopciuszka, zrobionych z kasztanów, żołędzi, jarzębiny i liści kukurydzy; klasa 7 – stroik jesienny z gałązek i owoców głogu, szyszek świerkowych i kolb kukurydzy; klasa VIII a – jeża z gruszki wśród kolorowych, jesiennych liści, a klasa VIII b – wieniec na drzwi z kasztanów, żołędzi, orzechów, liści i pachnących wrzosów.

Pożegnanie lata i przywitanie jesieni jest naszym corocznym świętem, które wyzwala u uczniów wiele pozytywnych emocji.
Redagowała mgr Emilia Michalska

 

Powrót