Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Dzień Spadającego Liścia na języku angielskim

Czym jest Dzień Spadającego Liścia?

 Jest to polskie święto nietypowe, którego pomysłodawcą jest Zielonogórzanin, pan Jerzy Szewczyk. W 2008 roku przedstawił on swój plan na radosne przywitanie nadchodzącej jesieni. Pan Jerzy słusznie zauważył, że jesienią brakuje świąt radosnych, wzbudzających w nas pozytywne emocje, w związku z tym zainicjował święto, które pozwala na radosne przywitanie nowej pory roku. Nazwa święta nawiązuje do nieuchronnych zmian zachodzących w przyrodzie. 

Dzień Spadającego Liścia w naszej szkole

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II często korzysta z możliwości jakie stwarzają różne święta nietypowe. Niosą one bowiem za sobą dużą wartość edukacyjną. Tym razem Dzień Spadającego Liścia posłużył nauczycielce języka angielskiego, pani Justynie Kaczmarek. Uczniowie klas IV, VII i VIII doskonalili umiejętność pisania w języku angielskim i tworzyli opis liścia znalezionego na podwórku szkolnym. Wspólnie przypomnieli sobie jakie elementy powinien zawierać opis, oraz jak poprawnie zbudować swoją wypowiedź. Wszystkie prace uczniów zostały odpowiednio nagrodzone. 

Anglojęzyczna

 gazetka ścienna

Z okazji Pierwszego Dnia Jesieni w klasie językowej powstała  gazetka o tematyce jesiennej. Uczniowie mogą się z niej dowiedzieć jak w języku angielskim nazywają się symbole jesieni,  jaka jest różnica pomiędzy słowami "autumn" oraz "fall", a także moją możliwość poznać kilka sentencji w języku angielskim, które wykorzystują "jesienne" słownictwo.
Redagowała: mgr Justyna Kaczmarek

Powrót