Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Sportowe sukcesy w roku szkolnym 2021/2022

„Sportowy” rok szkolny 2021/2022 obfitował w wiele wydarzeń.
Po ponad rocznej przerwie wznowione zostały rozgrywki sportowe dla dzieci
i młodzieży. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mąkoszycach uczestniczyli w wielu imprezach sportowych na szczeblu gminy, powiatu i województwa.    Nasi uczniowie wygrali zawody na szczeblu gminy w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców, mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców, piłce ręcznej
i koszykówce chłopców. W półfinałach wojewódzkich szkół wiejskich chłopcy zwyciężyli w piłce ręcznej, a dziewczęta, po bardzo wyrównanym turnieju, uległy PSP w Domaszowicach i zajęły drugie miejsce w piłce siatkowej.    Duże sukcesy „szkolni sportowcy” odnieśli w zawodach powiatowych
w lekkoatletyce, zdobywając 6 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale. Wysokie wyniki osiągnęli również w zawodach wojewódzkich, podczas których chłopcy zajęli, bardzo dobre, siódme miejsce w drużynowych biegach przełajowych.    Największe jednak sukcesy reprezentanci szkoły uzyskali w lekkoatletyce,
w której zdobyli 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale oraz piłce ręcznej chłopców, zajmując II miejsce w województwie.
  W szkole mamy również uczestnika sportów żużlowych, który odniósł już sukcesy na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Nasi wyróżnieni sportowcy to: 
1. Samochwał Izabela, Jóźków Barbara, Krzywa Weronika i Piotrowska Wiktoria
– zdobyły brązowy medal w  sztafecie olimpijskiej 
2.  Fediów Adrian – zdobył brązowy medal w  biegu na 1000m 
3. Piotrowski Szymon – zdobył brązowy medal w skoku w dal oraz srebrny
w biegu na 100m 
4. Rzońca Milena – zdobyła złoty medal w biegu na 1000m 
5. Pacholewicz Kacper, Pniewski Stanisław, Pniewski Jan oraz Szrom Konrad – zdobyli złoty medal w sztafecie olimpijskiej
6. Szrom Konrad -  multimedalista,  zdobył złoty medal w sztafecie, wygrał bieg na 300m, a w rzucie oszczepem, oprócz złota w igrzyskach szkół wiejskich, zdobył srebrny medal Szkolnego Związku Sportowego w Opolu, zajął II m. 
7. Frankiewicz Maciej, Szrom Konrad, Krupa Kamil, Ożeg Wiktor, Ruchniak Filip, Pniewski Stanisław, Pniewski Jan, Kwiecień Mikołaj, Tkacz Patryk, Kotala Tymon, Pacholewicz Kacper, Witwicki Bartosz, Fediów Adrian, Bednarz Marcel -  wicemistrzowie Opolszczyzny szkół wiejskich w piłce ręcznej   
8. Kotala Tymon – zajął  2 miejsce w strefie zachodniej ( województwa: opolskie, dolnośląskie, zachodniopomorskie), to10-ty zawodnik Mistrzostw Polski  w motocrossie. 30 maja zdał licencje żużlową.       
23 czerwca w Domu Kultury w Lubszy odbyła się Gala Mistrzów Sportu Gminy Lubsza. W trakcie uroczystości medaliści  zawodów wojewódzkich otrzymali statuetki i medale „Mistrz Sportu Gminy Lubsza 2022r.”

Powrót