Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Witaj majowa jutrzenko ...

Rozpłynęła się już pieśń radosna,
głośnym echem po ojczystym kraju,
Witaj, witaj, Majowa Rocznico,
pamiętny Trzeci Maju…”

  Obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja miały nie tylko patriotyczny, ale również edukacyjny charakter. Uczniowie klasy czwartej, pod kierunkiem polonistki p. Iwony Kobieli, przygotowali krótki występ artystyczny. Natomiast p. Jan Sowa zadbał o przybliżenie uczniom rysu historycznego tego wydarzenia i wyjaśnienie czym jest konstytucja oraz o oprawę muzyczną. Podczas apelu połączył nas wspólny śpiew pieśni patriotycznych związanych Narodowym Świętem Trzeciego Maja. Cały występ uświetniła gra uczniów z klasy szóstej: Macieja Łużyńskiego oraz Piotra i Pawła Tatarczuków.

Występy artystyczne można obejrzeć klikając w poniższe linki:
Weronika Krzywa
Blanka Kłembicka
Angela Derega

Hymn Państwowy

Powrót