Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Wspólne gry i zabawy na Pierwszy Dzień Wiosny

Jak co roku Samorząd Uczniowski wraz z Gronem Pedagogicznym zadbał o to, aby Pierwszy Dzień Wiosny upłynął uczniom w przyjaznej atmosferze, tak, aby żaden z nich nie myślał nawet o "tradycyjnym" świętowaniu tego dnia, czyli o Dniu Wagarowicza.
21.03. 2022 roku każda klasa spotkała się ze swoim wychowawcą spędzając ten czas na przygotowaniach do wielkiego pochodu. Klasy I - III zabawiały się rozgrywkami sportowymi oraz wiosennym pokazem mody. Klasy IV - VIII przygotowywały w tym czasie prezentację na temat wylosowanego symbolu wiosennego, oraz przebierały się w wybrany przez siebie motyw przewodni. 
Wspólnie wybraliśmy się na pochód ulicami Mąkoszyc, a po powrocie czekała nas niespodzianka w postaci kiełbaski z ogniska. Dzień uwieńczyliśmy rozgrywkami drużynowymi o tematyce wiosennej.

Powrót