Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Światowy Dzień Ziemi

Co rok 22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie, w tym nasza szkoła, organizuje akcje dotyczące ekologii i ochrony niebieskiej planety w ramach Dnia Ziemi. W tym roku obchody tego święta przebiegły w niecodzienny sposób. Mianowicie klasa IV, V i VI pojechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu, gdzie uczniowie mogli zgłębić swoją wiedzę na temat np. stanów skupienia wody, wykorzystania wody w życiu człowieka, zanurzyć się w batyskafie i obserwować dno oceanu oraz zwrócić uwagę na zanieczyszczenie wody na kuli ziemskiej. Ciekawym punktem zwiedzania Hydropolis była projekcja filmu edukacyjnego 5D pt.:,,Planeta wody”.             
Drugą atrakcją wyjazdu i obchodów Dnia Ziemi był spacer do Przystani Zoo i rejs statkiem po Odrze, w czasie którego uczniowie obserwowali budzącą się do życia przyrodę, zwrócili uwagę na zanieczyszczenie rzeki i obszarów nadrzecznych oraz poznali miasto z innej perspektywy.             
Wyjazd okazał się bardzo interesującym przeżyciem, a dzięki pogłębieniu informacji uczniowie mogą wprowadzić ekologię we własnym domu, chroniąc Ziemię.

Powrót