Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Wspomnień czas i wspólna zabawa w klasie VIIa

II semestr roku szkolnego 2021/2022 klasa VIIa rozpoczęła z dużą dawką humoru w towarzystwie słodkiego poczęstunku. Na pierwszej godzinie wychowawczej sala lekcyjna zamieniła się w kawiarenkę. Stoliki zostały specjalnie ułożone a na nich pojawiło się pyszne ciasto przygotowane przez Lidiję oraz z racji Tłustego Czwartku domowe pączki przyniesione przez Franka i pyszne chrusty od Matyldy. Dodatkiem do słodkości była herbata, którą jak przystało na kawiarenkę piliśmy z uroczych filiżanek. W trakcie poczęstunku uczniowie mieli przyjemność obejrzeć swoje zdjęcia począwszy od klasy I z różnych uroczystości, wycieczek i okazji szkolnych w formie filmiku przygotowanego przez wychowawczynię. Wprawiło to wszystkich w dobry humor, nie brakowało radości, uśmiechów i wspólnych wspomnień.  Chwile przy słodkościach i herbatce tak bardzo przypadły nam do gustu, że tydzień później również zorganizowaliśmy klasową kawiarenkę.  Słodki wypieki przyniosły dziewczyny: Matylda, Marysia i Lidija. I  tym razem nie zabrakło pysznej herbaty w filiżankach. Dzięki tej klasowej kawiarence uczciliśmy Dzień Kobiet  – chłopcy złożyli swoim koleżankom moc serdecznych życzeń i wręczyli drobne upominki. W ten dzień powitaliśmy także w naszej społeczności klasowej dwóch kolegów z Ukrainy: Miszę i Wowę. Podczas wspólnych rozmów każdy miał możliwość opowiedzieć o sobie nowym kolegom oraz poznać ich zainteresowania. 15 marca całą klasą wyruszyliśmy na  na kręgle do Namysłowa. Uczniowie podzielili się na cztery grupy i "walczyli" o punkty. Na początku nie każdemu udało się zbić kręgle. Ale później wszyscy wspaniale opanowali technikę gry, która wbrew pozorom nie jest taka prosta, jakby się wydawało. Współzawodnictwo na torze w rzucaniu ciężkimi kulami okazało się doskonałą zabawą. Stało się świetną rozrywką i niesamowitą frajdą.  Było dużo śmiechu i okrzyków radości. Pomimo podziału na grupy, uczniowie konkurowali ze sobą wyłącznie dla żartów. Była też przerwa na pyszną pizzę. Pobyt w kręgielni okazał się też doskonałym sposobem na przyjęcie w naszym gronie nowej koleżanki z Ukrainy - Valeriny.

Powrót