Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Integracja klasy V

Nowy rok szkolny 2021/2022 przyniósł ponownie wiele zmian dla uczniów – naukę stacjonarną, naukę zdalną, czas spędzony z rówieśnikami i ten przed komputerem w samotności. Mimo wielu przeciwności,  uczniom klasy V, udało się spędzić wiele wspólnych chwil. Wrześniowa pogoda pozwoliła na kilka pieszych wędrówek po Mąkoszycach, dzięki którym uczniowie poznali zakątki miejscowości i mogli zaobserwować jesienne zmiany przyrody. Koniec miesiąca przyniósł wspólne świętowanie Dnia Jabłka oraz klasowe obchody Dnia Chłopaka. W kolejnym miesiącu piątoklasiści bawili się na dyskotece szkolnej z okazji święta chłopców. Wesołe zabawy i miło spędzony czas miały też miejsce podczas dnia gier planszowych, w czasie którego uczniowie wykazali się sprytem, pomysłowością i chęcią zabawy. Jedną z najlepszych gier okazały się kalambury, podczas której wybuchom radości, uśmiechom i wesołym krzykom nie było końca oraz gra zręcznościowa - ,,Twister”, w której uczniowie wykazali się dużą gibkością. Początek listopada przyniósł chwilę zadumy nad grobami najbliższych, gdzie uczniowie wspólnie z wychowawcą zapalili znicze. Koniec zaś stał się symbolem życzliwości, empatii, wzajemnego robienia i ofiarowania kartek z miłymi słowami z okazji Dnia Życzliwości. Zimowa, śnieżna aura dała klasie V możliwość wspólnej zabawy w białym puchu na boisku szkolnym, a czas bożonarodzeniowy odpowiedni nastrój przy wspólnym ubieraniu choinki, wykonaniu świątecznych ozdób, strojeniu klasy, świętowaniu klasowych mikołajek i czasu spędzonego przy wigilijnym stole. Podczas godzin wychowawczych uczniowie mieli też możliwość wykazania się zdolnościami kulinarnymi – robili gofry i tosty oraz celebrowali miłe chwile przy ciepłej herbacie. W pierwszym semestrze 2021/2022r. piątoklasiści wyruszyli także na wycieczkę do wałbrzyskiego ExploraParku, gdzie mogli rozwijać kreatywność podczas zabawy klockami i poszerzać wiedzę na temat zjawisk fizycznych, matematycznych i przyrodniczych. Pojechali też do RCRE do Opola na warsztaty pt.:,,Zaczarowany świat” i do kina na film pt.:,,Nasze magiczne encanto”. Dzięki tym akcjom uczniowie mogli lepiej poznać siebie, nauczyć się spędzania czasu w towarzystwie rówieśników, dzielić się, pokazywać pozytywne emocje i reagować na negatywne oraz pogłębiać stosunki koleżeńskie.

Powrót