Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Plastycznie na lekcji języka niemieckiego

Lekcje zdalne wcale nie muszą być nudne. Przekonała się o tym klasa III. 15.12. 2021 r., przebywając na nauczaniu online, uczniowie wzięli udział w lekcji języka niemieckiego na której stworzyli ozdobę w postaci drzewka. Przy okazji dowiedzieli się jak nazywa się drzewo w języku niemieckim. Stworzyli ein Baum czyli drzewo, dokładnie mówiąc ein Tannenbaum czyli drzewko iglaste. Niektórzy ozdobili to drzewo według własnego uznania, dodali do niej, np. bombki, łańcuch i gwiazdę. Powstało ein Weichnachtsbaum czyli choinka. Inni zrobili drzewko leśne i dorysowali, np. wiewiórkę , śnieg, szyszkę.

powrót