Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Mikołajkowy Turniej Rodzinny

6 grudnia to bardzo wesoła i szczęśliwa data. W tym dniu do naszych domów zagląda święty, który rozdaje prezenty. Klasę drugą Mikołaj odwiedził tego dnia dwukrotnie.

Jak co roku, Mikołaj gościł w naszej szkole już od rana i w każdej klasie częstował słodkimi prezencikami. Po południu, wychowawcy klasy drugiej, z okazji tak miłego święta, zorganizowali Mikołajkowy Turniej Rodzinny. Na spotkanie przybyli wszyscy drugoklasiści wraz ze swoimi rodzicami, a niektórzy nawet z rodzeństwem. Wspólna zabawa trwała przez dwie godziny. Uczniowie pomagali elfom porządkować worki z prezentami, przygotowywać prezenty i pierniczki oraz długi łańcuch choinkowy. Nie zabrakło również rozgrywek sportowych (jazda na saniach z deskorolki),umysłowych i piosenki „O dobrym świętym Mikołaju”. Wszyscy się doskonale bawili. Rozgrywki rodzinne zakończyły się wspólnym poczęstunkiem, na którym nie mogło zabraknąć oczywiście pierniczków.

Nadszedł późny wieczór i dzieci usłyszały dzwonki sań. Z ciemności wyłonił się sam święty Mikołaj z workiem prezentów. Ale tu niespodzianka, bo oprócz podarunków przyniósł bukiet rózg, dla każdego z dzieci po jednej. Uczniowie, ci grzeczni otrzymali rózgi ku przestrodze, a ci mniej grzeczni, obiecali poprawę w następnym roku.

Zabawa była super, wszyscy zadowoleni z otrzymania prezentów, z uśmiechem radości na twarzach wrócili do domów.

powrót