Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Nasi uczniowie w stolicy – wycieczka do Warszawy

Wczesnym rankiem 8 grudnia uczniowie z klasy VIII, VIIa, VIIIb, VI, IV i III, biorący udział w zajęciach w ramach projektu unijnego „Ścieżka do sukcesu – rozwój kompetencji uczniów w Gminie Lubsza” współfinansowanego ze środków w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Choć wszyscy musieli wstać bardzo wcześnie, to nikt z uczestników wycieczki z emocji nie mógł zasnąć w autokarze. Mimo, że podróż do stolicy trwała dość długo, to jednak upłynęła w bardzo miłej atmosferze. Śpiewaliśmy wesołe piosenki, mogliśmy również swobodnie ze sobą porozmawiać oraz wysłuchać warszawskich legend czytanych przez panią przewodnik.

Swoją przygodę w Warszawie rozpoczęliśmy od przejazdu autokarem traktem królewskim. Z okien pojazdu podziwialiśmy również Pałac Kultury. Następnie odbyliśmy spacer po Starym Mieście, gdzie pani przewodnik zaprowadziła nas na dziedziniec Zamku Królewskiego oraz pod Kolumnę Zygmunta III Wazy. Później znaleźliśmy się na ulicy Kanonii, gdzie  podziwialiśmy najwęższą na Starówce i w całej Europie kamienicę, a także każdy z uczestników wycieczki mógł dotknąć znajdującego się tam dzwonu i pomyśleć o marzeniu, które jak głosi legenda ma się spełnić. Z oddali podziwialiśmy Stadion Narodowy.

Kolejnym punktem wycieczki był samczy obiad oraz gwóźdź programu czyli wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy dotykać wszystkich eksponatów i samodzielnie wykonywać na nich eksperymenty. Obserwując przebieg doświadczenia oraz jego rezultaty zrozumieliśmy, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Mieliśmy również możliwość uczestniczenia w interaktywnym pokazie 
w planetarium po obejrzeniu, którego nie mamy wątpliwości czym w istocie jest „klimat”, „ślad węglowy” czy też „globalne ocieplenie”. 
O godzinie 17:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną.  Z żalem opuszczaliśmy stolicę, ale jesteśmy przekonani, że piękne wspomnienia 
z pobytu w Warszawie pozostaną na długo w naszej pamięci.

powrót