Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. 
W naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy ten dzień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów 
i niesienie bezinteresownej pomocy innym. W ten wyjątkowy dzień każdy uczeń na przywitanie otrzymywał wesołą emotkę, którą nosił przez cały dzień. Kolejną atrakcją była Poczta Pozdrowień, w której znajdowały się kartki wykonane przez  uczniów z dobrym i miłym słowem dla drugiej osoby. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten dzień, p. Ania  czekała na uczniów z aparatem. Podczas przerw każdy mógł skorzystać 
z fotobudki zrobionej na tę okazję i zrobić wspólne zdjęcia 
z kolegami i koleżankami. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile 
w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, 
a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień.

powrót