Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Śniadanie daje moc

Klasy I – III wzięły udział w programie edukacyjnym „Śniadanie daje moc”, który ma na celu wyrabianie u dzieci nawyków zdrowego odżywiania się, z uwzględnieniem warzyw i owoców oraz przekazaniu uczniom informacji o roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty, z których wykonały zdrowe, pożywne i kolorowe kanapki, sałatki. Nie zabrakło również owoców, lemoniady
 i pysznej herbatki.
Wspólne śniadanie było dla dzieci świetną zabawą, która przyniosła im wiele radości a zarazem nauką o tym – jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej  koncentrują się podczas lekcji i maja siłę do zabawy.

Powrót