Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Dzień Gier

10 października przypada Dzień Gier Planszowych – coroczne święto miłośników tych gier. Klasa IV dzielnie podjęła wyzwanie - w czwartek 7 października każdy przyniósł z domu jakąś grę oraz przekąski i rozpoczęliśmy zabawę. Ależ to były emocje! Na stołach pojawiły się szachy, warcaby, Chińczyk, Grzybobranie, Scrabble i wiele innych. Czwartoklasiści przekonali się, że warto grać w planszówki ponieważ uczą komunikacji, rozwijają inteligencję, pomagają w koncentracji, ćwiczą refleks, logiczne myślenie. Przede wszystkim zaś odciągają od elektroniki i Internetu a zapewniają kontakt z grającymi twarzą w twarz. 
Relacjonowała: Wychowawca klasy IV -  mgr Iwona Kobiela 

powrót