Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 1 października 2021r. w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania oraz uczenia się matematyki. „Tabliczkowa wiedza” była sprawdzana  w niecodzienny sposób – podczas quizu oraz  krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. W celu utrwalenie tabliczki mnożenia, w  szkole została wcześniej przygotowana gazetka oraz odpowiednia dekoracja. W konkursie brały udział klasy IV- VIII. W klasie IV został przeprowadzony quiz „tabliczkowej wiedzy”- „Jeden z Dziesięciu”. Mistrzem tabliczki mnożenia został Mateusz Jandrsiewicz, natomiast wicemistrzem- Alicja Krupa. W klasach V- VIII, uczniowie uczestniczyli w konkursie tabliczki mnożenia na czas. Zwycięzcy klasowi to:
Klasa V- Julia Piotrowska
Klasa VI- Piotr Tatarczuk
Klasa VII – grupa I- Robert Rzepka
Klasa VII- grupa II-Adrian Fediów
Klasa VIII- Stanisław Pniewski
Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia został Piotr Tatarczuk, który bezbłędnie wykonał przygotowaną kartę pracy, w najkrótszym czasie . Serdecznie gratulujemy zwycięzcą i zapraszamy do udziału w akcji za rok ;-)

Powrót