Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Światowy Dzień Jabłka

PAMIĘTAJMY:
 
,,Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z daleka ode mnie”.

    28 września obchodziliśmy w naszej szkole Święto   Jabłka.  Możemy   śmiało   powiedzieć,   że 
w Polsce „Dzień Jabłka” jest co dzień, biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy największym producentem tych owoców w Europie i trzecim na świecie! 
Co więcej, aż 78% krajowej produkcji wśród wszystkich owoców na przełomie 2016-2018 r. stanowiły właśnie jabłka. Ale to nie wszystko – Polska jest największym w Europie i drugim na świecie  producentem zagęszczonego soku  jabłkowego! 
    Nasi uczniowie również świętowali DZIEŃ JABŁKA. Na korytarzu głównym pojawiła się gazetka z ilustracjami i najważniejszymi informacjami na temat tych owoców. Natomiast Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Anią częstowali nauczycieli, pracowników szkoły oraz całą społeczność uczniowską pysznymi i pełnymi witamin jabłkami. 
    Celem projektu było propagowanie zdrowego odżywiania się, a przede wszystkim zachęcenie uczniów do codziennego spożywania owoców. 

POWRÓT