Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Nasze sportowe sukcesy

  „Sportowy” rok szkolny 2020/2021 dla wszystkich uczniów był bardzo trudny.​ 

       Z powodu pandemii COVID -19 odwołano wiele imprez sportowych. Jednak, jeżeli było to możliwe, uczniowie naszej szkoły rywalizowali w zawodach organizowanych przez SZS w Opolu. Między innymi wzięli udział w indywidualnych i drużynowych Wojewódzkich Biegach Przełajowych. Zawody te rozgrywane były w różnych kategoriach wiekowych. 
    Największym sukcesem było zajęcie pierwszego miejsca przez Konrada Szroma oraz Kamila Dobrocia. Drugie, również bardzo wysokie miejsce, zajął Adrian Fediów. Natomiast chłopcy w składzie: Adrian Fediów, Kamil Dobroć, Szymon Piotrowski oraz Piotr Skrzypnik drużynowo wywalczyli piąte miejsce. Uczniowie, którzy zdobyli medale w zawodach wojewódzkich, 23 czerwca 2021r. otrzymali od Wójta Gminy Lubsza pana Bogusława Gąsiorowskiego pamiątkowe statuetki, a rodzice listy gratulacyjne. Opiekunem nagrodzonych sportowców jest pan Jan Bar.

Powrót