Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. 

W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. Celem święta jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem ,,Z energią zmieńmy źródła”, poświęcone są odnawialnym źródłom energii i efektywności ich wykorzystania. To ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska, szczególnie istotne 
w sprawie promowania i stosowania energii ze źródeł odnawialnych, która zobowiązuje nas do zwiększenia wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Wiele organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych organizuje w tym czasie imprezy i wydarzenia plenerowe. 
W naszej szkole także będą przeprowadzone akcje związane z tak ważnym dniem. Od 22.04. 2021r do 30.04.2021r. każda z klas 4 – 7 przeprowadzi projekt edukacyjny związany z ochroną naszej Planety. Ponadto uczniowie podczas spaceru po swojej okolicy mogą zebrać leżące śmieci, zrobić zdjęcie z podjętej akcji 
i przesłać do wychowawcy oraz wykonać pracę plastyczną pt.:,,Moja miejscowość – rok 2050”.

Powrót